Середа, 2024-04-24, 10:27 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Увага акція!

Акція "Книги у пошуках читача"

Нові надходженняї

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Адреси, телефони підприємств, організацій, квартирних телефонів Тернополя і Тернопільської області

тернопільська районна централізована бібліотечна система

Новинки літератури

Нові надходження, які надійшли в ІІІ кварталі 2014 року

 

Плохій, С.

Великий переділ: Незвичайна історія Михайла Грушевського /  С. Плохій. – К.: Критика, 2011. – 576 с.

Книжка професора Гарвардського університету Сергія Плохія є першою спро­бою не тільки політичної, але також інтелектуальної біографії Михайла Гру- шевського на тлі ідейних колізій його доби. Життєвий і науковий шлях найви- датнішого українського історика XX століття розглянуто в контексті поразки та розпаду всеросійського історичного наративу і постання національної версії українського історіописання. Заперечивши «звичайну» схему руської історії, Грушевський витворив «незвичайний» на той час конструкт історії української, який започаткував переділ історичного простору між імперським і національни­ми наративами і став передумовою розвалу спершу Російської імперії, а згодом Совєтського Союзу.

Зруйновані храми і монастирі України: Анотований покажчик обласного та районного рівня / Упоряд. Кривошея В.В.. – К.: Мистецтво, 2013. – 608 с.

У виданні подано перелік храмів і монастирів України, зруйнованих упродовж XX століття внаслідок воєнних дій, антирелігійної політики та природних факторів. Анотований покажчик складено на основі архівних документів, відомостей обласних державних адміністрацій, опублі­кованих джерел та літератури, що відображають знищення та закриття церковних споруд на українських теренах.

Розраховано на спеціалістів та всіх, хто цікавиться історією України.

Крехович Н.

Футбольні коломийки.

Дорогі читачі! У ваших руках не зовсім типова для футбольної тематики книга — в ній понад півтори тисячі куплетів у стилі коломийок про футбольний м'яч і все, що його стосується, навіть вигадки. Прочитайте, задумайтесь — і зрозумієте, що м'яч у нашому житті має особливе значення. М'яч цікавить дітей і дорослих. Він бадьорить і згуртовує та заслуговує того, щоб про нього співали.

У цій книжці є куплетики для людей різного віку, різного характеру і настрою. Сподіваюся, що кожен обов'язково тут знайде кілька цікавих для себе рядків, які ще не раз заспіває на народну музику «Полька».

Гермаківський Іван.

Супротивні вітри: Політичний роман-дилогія / Книга 1. — Тернопіль: ЛІЛЕЯ, 2005. — 184 с.

У новому романі «Супротивні вітри» автор уже відомих читачеві тетралогії «Хрест над колискою» і трилогії «Шипуни», багатьох збірок оповідань, нарисів і документальних повістей відтворює Помаранчеву революцію, що сколихнула світ і стала новим етапом у житті незалежної соборної Української держави.

Події відбуваються в українському селі Ладовині, районному центрі Дзвенигороді та Києві наприкінці двадцятого і на початку двадцять першого століття.

Сподіваємось, що гострий сюжет твору, динаміка розвитку подій зацікавлять читача і спонукають його до роздумів над долею України.

Роман розрахований на масового читача.

Степан Коненко

“Команда” - як метод управління ОВС / С.Я. Коненко - Тернопіль: ТзОВ “Терно-граф”, 2014. - 32 с.

У статті проведено дослідження виникнення та поглиблення кризових явищ у системі МВС України за останні десятиріччя. Зроблено спробу встановити причини зниження довіри до працівників міліції та росту корупції в ОВС. Подано своє бачення вирішення існуючих проблем у сьогоднішніх соціально-економічних та політичних умовах розвитку української держави.

Чемерис В. Л.

Ордер на любов. Місто коханців на Кара-Денізі. Засвіт встали козаченьки...: Роман і повісті / В. Л. Че­мерис. — Харків: ТОВ «Бібколектор», 2013. — 444 с.

Що може бути цікавішим за її величність Історію? Тільки Історія, про яку розповідають цікаво, небайдуже та неупереджено. Саме так, як це робить Валентин Чемерис (нар. 1936) — відомий український письменник, автор багатьох історичних та фантастич­них романів (у видавництві «Фоліо» вийшли друком його романи «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «Ольвія», «Генерали Імперії») і оповідань, лауреат літературних премій.

Роман «Ордер на любов» розповідає про часи загибелі ук­раїнського січового козацтва і матері їхньої Запорозької Січі. На тлі сповнених пригодами подій, що визначили долю України, розгортається історія кохання запорожця Тараса й Оксани. До збірки також увійшли дві історичні повісті — «Місто коханців на Кара-Денізі» та «Засвіт встали козаченьки...»

Литовченки Т. і О.

Пустоцвіт / Т. і О. Литовченки. — К.: Гетьман, 2013. - 379 с.

Влітку 1744 року імператриця Єлизавета Петрівна милостиво розглянула й затвердила петицію про поновлення гетьманства на українських теренах. Булава дісталася хлоп це ш з незаможної родини, який зробив фантастичну кар’єру Кирилу Розумовському, рідному братові морганатичною чоловіка імператриці. Життя закружляло у скаженому калейдоскопі... А що ж одержала Україна?! Невиправдані очікування, бездарне керівництво, бездіяльність у вирішальні години... Фінал був закономірним: остаточна втрата державності.

Ковтун Тетяна

Не повертайся спиною до звіра / Тетяна Ковтун. - К. ТОВ «Гамазин», 2012. - 360 с.

У книзі Тетяни Ковтун «Не повертайся спиною до звіра» висвітлюється така вічна тема, як стосунки індивідуума і влади. У центрі розповіді - обставини життя Євгена Чубенка, який, ще будучи студентом, набуває газетярського до­свіду в одному зі столичних часописів. Молодий герой закохується спочатку в одну, а потім в іншу дівчину, але основний роман, який переживає він - це за­хоплення журналістикою.

Головний герой через свою недосвідченість і надмірну довірливість якоїсь миті перестає відчувати межу між політикою і власною професією, що згодом стає для нього гірким уроком. Читач отримає уявлення про сучасне життя в Україні, хоча деякі персонажі книги - реально діючі політики - вже відходять в історію.

Тарнавський В.

Порцеляновий острів. Повісті, оповідання — К.: «Преса України». 2013.- 416 с.

До книжки «Порцеляновий острів» Валентина Тарнавського (1951-2008), творчість якого залишила яскравий слід в історії україн­ської прози вісімдесятих років XX століття, увійшли повісті «Дисерта­ція», «Нуль», оповідання «Дерево життя», «Супермен», «Алібаба» та інші. Це зібрання кращих творів письменника, які зробили відчутний вплив на естетичні пошуки найбільш глибоких прозаїків з багатої на імена когорти вісімдесятників. Серед недооцінених, загублених, забу­тих та напівзабутих письменників Тарнавський найбільше заслуговує на повернення до активного літературного обігу. Він був предтечею ін­формаційної цивілізації. Його творчість органічно поєднала кращі тра­диції української та європейської прози кінця минулого століття.

Шевчук А. О.

Теплі спогади в холодний вечір. Вибране — К.: «Преса України». 2013.- 336 с.

До книжки вибраної прози українського письменника-дисидента Анатолія Шевчука «Теплі спогади в холодний вечір» увійшли повість про мордовські та­бори «Болюче відчуття полону», оповідання «У велику зону», «Ніч з постріла­ми» та інші твори, написані в різні періоди життя.

На початку шістдесятих років його перші публікації відразу привернули ува­гу' критики і майстрів слова. Це проза, яка тяжіє до побутового реалізму, зображу­ючи спустошених радянською системою людей, самотніх і незрозумілих оточенню.

У 1966 році Анатолія Шевчука було засуджено за звинуваченням у націо­налістичній та антирадянській діяльності. Його оповідання друкувалися в диси­дентському збірнику «Лихо з розуму», який вийшов у Парижі, а після виходу на волю письменника не друкували більше двадцяти років.

Його твори удостоєні Всеукраїнської літературної премії імені Івана Огіє- нка, і без них уявлення про творчість шістдесятників і, зокрема, дисидентів, що чинили опір тоталітаризму, буде неповним.

Людмила Лободенко

МАНДАРИНОВИЙ ДОЩ. Поезії— Тернопіль: Джура, 2012. — 108 с.

Людмила Михайлівна Лободенко народилася в селі Стріл- ківці Борщівського району, на Тернопільщині. Закінчила фа­культет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка. Працювала редактором обласного радіо Тернопіль­ської держтелерадіокомпанії та редактором телебачення Запо­різької обласної держтелерадіокомпанії.

«Мандариновий дощ» —її перша книжка.

Тютюнник Г.М.

Вир: роман / Г. М.Тютюнник; передмова Т. М. Па- насенко. — Харків: ТОВ «Будинок друку», 2013. — 543 с.

Григорій Михайлович Тютюнник (1920—1961) — відомий український письменник, автор оповідань, віршів, повістей. Роман «Вир» — вершина його творчості, за цей твір письменник отримав Державну премію України ім. Т. Г. Шевченка.

...Герої роману мешканці села Троянівка — це і непокірний та розбишакуватий Тимко, і чиста в своєму коханні Орися, і красуня Юля, і хазяйновитий дід Йонька — мають своє уявлення про добро і зло... Коли починається Вітчизняна війна, кожен з них поводиться по-своєму, бо кожен має свою правду — хтось беззаперечно стає на бік радянської влади, хтось починає співпрацювати з німцями, а хтось не може зрозуміти, шо робити далі...

Острів зимового мовчання. Антологія жіночої прози. — К.: Преса України, 2013. — 448 с.

До антології сучасної української «жіночої» прози увійшли твори 12-ти добре відомих українському і зарубіжному читачеві київських пись­менниць, які належать до літературного покоління 70-80-х років. Об’єднує цих самобутніх, харизматичних, яскравих, несхожих письмом, стилем і ви­бором тематики прозаїків і те, що всі вони у своїй творчості твердо стоять на традиційних для української літератури засадах гуманізму і патріотизму, мужньо порушують гострі соціальні та морально-етичні проблеми нашого буття, свято переконані, що чесне і щире Слово спроможне удосконалити цей Світ і Людину в ньому.

Василапіко В. Ф.

Заговори, щоб я тебе побачив : вірші / Василь Василашко; худож. В. Франчук; передмова І. Юіцука. - К.: Веселка, 2013. - 174 с.: іл.

Автор численних поетичних збірок, лауреат літе­ратурно-мистецької премії імені Лесі Українки глибо­ко вболіває за розвиток і утвердження української мови, української ідентичності, взаємозв’язок її з моральністю особистості. Виховання патріота України, плекання любові до рідної мови, повага до інших мов у центрі уваги і в цій знаковій книжці поезій, проілюстрованій лауреатом Шевченківської премії Валерієм Франчуком.

Манкелль Г.

Італійські черевики: роман / Г. Манкелль; пер. зі швед. Г. А. Мамчур; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2013. — 314 с. — (Карта світу).

Зима на початку XXI століття. Старший чоловік піднімається з ополонки й зауважує на кризі жінку з ходунцями. Хто вона? Як вона сюди потрапила?

Так починається історія про Фредріка та Гаррієт. Колись давно вони були безтямно закохані. А тепер Фредрік живе на невеликому острові на краю архіпелагу в оточенні тиші, пса, кота й мурашника у вітальні. Страшна таємниця, фатальна помилка перетворила його на відлюдкуватого самітника. Важко хвора Гаррієт вимагає, щоб Фредрік виконав дану їй колись обіцянку. Вони вирушають у спільну, поде­куди приголомшливу подорож, у якій їм судилося зустріти чимало загадкових людей, які ховаються під поверхнею спокійної шведської реальності.

У романі «Італійські черевики» Геннінґа Манкелля смерть і біль тісно переплітаються з радістю й любов’ю до життя.

Варґас Льоса М.

Сон кельта: роман / Маріо Варґас Льоса; пер. з ісп. В. Й. Шов­куна; худож.-оформлювач О. М. Іванова. — Харків: Фоліо, 2013. — 539 с.

Маріо Варґас Льоса (нар. 1936) — всесвітньо відомий перуано-іспан- ський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний та гро­мадський діяч, лауреат Нобелівської премії 2010 р. за «зображення прихо­ваних механізмів влади і найяскравіші картини людської боротьби, бунту і поразки». Таке формулювання перш за все відноситься до роману Льоси «Сон кельта» (2010).

В основу сюжету покладено реальну історію легендарного борця за не­залежність Ірландії Роджера Кейсмента. Колишній британський консул, якому надали широкої популярності звіти про лиходійства, що чиняться колонізаторами в Конго і Амазонії, був страчений за заклики до заколоту проти панування Британської імперії. Останні свої дні Кейсмент провів у камері у повній ізоляції, зраджений друзями та соратниками, обуреними його змовою з німцями і гомосексуальними зв’язками, про які стало відомо з його щоденника — чи то справжнього, чи то сфальсифікованого.

Штельмах М. Л.

P.S. Григорія Сковороди... / М.  Л. Штельмах. Харків: ТОВ Творч. об-ня «Гімназія», 2013. — 315 с.

Ніхто не знає, як генії переживають кожну наступну хвилину своєї геніальності. Що вони при цьому відчувають. Як борються Як тікають від своєї самотньої вдачі.

У сучасному світі Григорія Сковороду знають здебільшого як геніального дивака-філософа, який ще у XVIII столітті спромігся віднайти формулу щастя. Але не всім відомо, що сам Григоріп Сковорода щасливим не був. Тікаючи від світу, він намагався сховатися у власній філософії і не збожеволіти від усвідомлення своєї місії. А ще він покинув кохану. Зрікся церковних канбніи Залишив дім. Спростував гроші, славу й багатство. І після смерті народився знову. У XXI столітті. У тілі невдахи-поета, якого звали Сергій...

Косач Юрій

Володарка Понтиди / Юрій Косач ; передм. Віри Агеєвої. - К.: Книга, 2013. - 464 с.

Юрій Косач формувався як письменник у міжвоєнному Львові, тодішній українській мистецькій столиці. Мандри Європою, закоріненість у безґрунтянство посилили його інтерес до історичних сюжетів. Косачеві герої шукають своєї долі на Заході, стають причетними до творення вели­кої європейської історії й політики, долучаються до подій, які визначають майбутнє континенту на цілі століття. Фактографічність, історична конкре­тика поєднуються у захопливих сюжетах письменника з вигадливими бароковими стилізаціями, увагою до деталей побуту, звичаїв, до всієї складності переплетінь химерних узорів людського життя.

 

Ґарі Р.

Коріння небес: роман / Р. Ґарі; пер. з фр. Л. Г. Кононо- вича; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2013. — 603 с. — (Карта світу).

Роман «Коріння небес» французького письменника Ромена Ґарі (1914—1980) вважається одним з перших «екологічних» романів у сві­товій літературі. Його дія розгортається в самому серці «чорного кон­тиненту» — місті Форт-Лямі, у Французькій Екваторіальній Африці. Головний герой — ідеаліст Морель, якого навколишні вважають дива­ком. Для білої людини слони довгий час були лише слоновою кісткою, а для чорної — тільки м’ясом, великою кількістю м’яса. Морель же. за­хоплений ідеєю порятунку популяції африканських слонів. Він вірить у те, що й слони, і люди — незалежно від кольору шкіри — гідні поваги.

Скуратівський В.

Мамина молитва. Повісті. Новели. Есеї. / Скуратівський Василь Тимофійович. — Київ: ТОВ “Видавництво “Гетьман”, 2013. — 504 с.

“Мамина молитва” — книга прози Василя Скура- тівського. Якщо попередні видання були присвячені пе­реважно народознавчим студіям звичаям, обрядам і традиціям українського народу, — то ця збірка виявляє нову грань авторських зацікавлень. Це художня проза, в якій відтворено нелегке життя селян у довоєнні та перші повоєнні роки. Герої повістей, а також новел та есеїв — реальні прототипи людей, котрі вистраждали пекельні муки совєцької епохи. Попри увесь трагізм, який випав на долю нашого народу, просвічується кіптявий вогник доброти й величі нашого народу.

 

сторінка 1 2 3 5