Бібліотека на селі є найбільш доступним культурним закладом для місцевої громади і виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр, місце реабілітації соціально-незахищених прошарків суспільства.
Про роль і значення бібліотеки в житті кожної людини можна говорити багато, та хочеться наголосити, що бібліотечні працівники, як фахівці, ініціатори цікавих починань роблять відчутний внесок у формування та розвиток кращих морально-етичних людських якостей своїх користувачів.
Батьківщина для кожного починається з рідної домівки, чистої роси, материнської пісні, рідної мови. Щоб по-справжньому любити свій край, треба його добре знати, і саме такі знання є своєрідним містком, що єднає покоління. Враховуючи інтерес відвідувачів бібліотек до подій минулого, працівниками бібліотек Тернопільського району ведеться копітка пошукова робота, основою якої є вивчення історії села, історії бібліотеки, відродження імен визначних діячів краю, збирання легенд, переказів старожилів тощо. В результаті цієї роботи зібрані унікальні матеріали з історичного минулого та сьогодення селищ, сіл їх звичаї, традиції, які вміщені на сайті Центральної бібліотеки Тернопільського району.
Багато нових фактів було виявлено вперше. Зацікавленість користувачів викликали версії про походження назв населених пунктів, робота товариства «Просвіта», розповіді про події Великої Вітчизняної Війни, списки родин, які були вивезені на спецпоселення до Сибіру, на примусові роботи до Німеччини, про визначних людей краю.
Шановні краяни, якщо у когось є цікава інформація щодо вищезгаданої історико-пошукової теми, просимо надати до центральної бібліотеки Тернопільського району.