Четвер, 2019-07-18, 12:10 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Увага акція!

Акція "Книги у пошуках читача"

Нові надходженняї

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту
Адреси, телефони підприємств, організацій, квартирних телефонів Тернополя і Тернопільської області

тернопільська районна централізована бібліотечна система

Головна » 2014 » Листопад » 27 » Україна годувала хлібом світ... Або як нас морили голодом
11:34 AM
Україна годувала хлібом світ... Або як нас морили голодом

УКРАЇНА ГОДУВАЛА ХЛІБОМ СВІТ, АБО ЯК НАС МОРИЛИ ГОЛОДОМ.

ГОЛОДОМОР 1932-1933 рр.

Такої страшної трагедії, яку пережив український народ у 30-х роках ХХ століття, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі.

Як сталося, що без стихії, без засухи, без війни в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею Європи, небачений голод забрав у могилу мільйони людей?! Що це було?!

Ці питання впродовж десятиліть тривожили світову громадськість. Нині ми знаємо, як це сталося… Нині ми знаємо що це було. Це був більшовицький геноцид! Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.

Війна задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.

Війна, щоб зруйнувати віковічні основи народної моралі, витруїти в серцях людяність. І натомість посіяти в душах страх, жорстокість, підозрілість і неміч духовну.

Голодомор 1932-1933 р.р. – страшна трагедія історії нашої держави. Голодомор забрав мільйони людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

Рано чи пізно, але обов’язково кожна людина і весь народ осмислить своє минуле.

Саме тому пропонуємо Вам ознайомитися із виданнями книг, присвячених цим подіям. Дані книги Ви зможете взяти у своє користування на абонементі та в читальному залі Тернопільської ЦРБ. Це  далеко не всі видання, котрі висвітлюють ті страшні події, в фондах центральної бібліотеки та бібліотек-філій Тернопільського району.

Заходьте до нашої бібліотеки!  

 

Лазарович М. В. І БУЛО ПЕКЛО НА ЗЕМЛІ... Голодомор 1932-1933 років в Україні: передумови, механізми здійснення, наслідки. - Тернопіль: Джура, 2008. - 620 с. І8ВИ 978-966-185-004-9

У книзі детально прослідковано передумови, механізми здійснення та наслідки Голодомору 1932— 1933 рр. в Україні, який став однією з найтрагічніших сторінок світової історії. На документальному матеріалі досліджуються злочинні дії керівництва Радянського Союзу, яке застосувало щодо Української СРР безпрецедентний за масштабами терор голодом, поєднуючи його з планомірним винищенням української інтелігенції та правлячої еліти республіки.

Широко висвітлено активізацію національно-визвольного руху в Західній Україні, викликану трагічними подіями 1932—1933 рр. у Наддніпрянщині, та акції збору коштів для допомоги голодуючим. Проаналізовано роль засобів масової інформації та політичних чинників у донесенні правди про Голодомор в Україні до світової громадськості.

Зібрано спогади свідків та жертв Голодомору, які після трагедії перебралися на проживання до Тернопільської області. Наведені документи і матеріали ЦК КП(б)У засвідчують жорстоку політику комуністичного режиму щодо українського села.

У додатках подано документи, твори художньої літератури та усної народної творчості, понад 600 світлин, довідкові матеріали тощо, які відображають трагічні сторінки 1932—1933 рр. в історії України.

Лиха коса голодомору:1932-1933. Авт. колектив: П.П. Панченко (керівник), М.О. Багмет, М.А. Журба та ін. – К.: Україна, 2008. – 432 с.

У книзі трагедія голодомору: 1932-1933 років висвітлюється як у загальноукраїнському, так і регіональних аспектах. Авторський аналіз органічна доповнюється численними архівними документами, спогадами очевидців страшної трагедії.

Розрахована на викладачів і студентів вузів, педагогів та учнів старших класів, профтехучилищ, усіх, хто виявляє інтерес до історії України.

 

Володимир Сергійчук. Як нас морили голодом. Вид. 4-е, доповнене. — Броди: Просвіта, 2008.— 392 с.

На основі невідомих до недавнього часу документів з колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу в XX ст. через штучні голодомори, організовані більшовицькою владою.

Уперше в одному дослідженні мовою документів розповідається про голодомори 1921—1923, 1932—1933 і 1946— 1947 років. Крім того, наводяться документи про спробу комуністичного режиму приховати перед світом правду про голод в Україні і розповідається про зусилля українців у діаспорі, які домагалися визнати цю трагедію геноцидом нашого народу і добилися цього від найвідоміших правників західного світу.

Видання розраховане на всіх, хто хоче знати правду про ці страшні сторінки української історії.

 

Смертю смерть подолали: голодомор в Україні, 1932-1933 [Текст] / [авт. кол.: П. П. Панченко (кер.) та ін. ; упоряд. Ю. В. Авраменко]. – Київ: Україна, 2003. – 348с.

 

У книзі трагедія голодомору 1932-33рр. висвітлюється як у загальноукраїнському, так і регіональних аспектах. Авторський аналіз органічно доповнюється численними архівними документами, спогадами очевидців страшної трагедії, фотодокументами.

 

 

Український голокост. 1932-1933. Свідчення тих, хто вижив. Упорядник о. Юрій Мицик, протоієрей УПЦ Київського патріархату, професор, доктор історичних наук. 2003р.-296 c.  

У книзі вміщено свідчення тих, хто пережив одну з найжахливі-ших трагедій в історії людства- голодомор-геноцид 1932-1933 pp., спрямований на вигублення українського народу.

Спогади, які збиралися понад 10 років, дають змогу побачити дію страхітливого механізму знищення українського селянства, відновити замовчувані досі сторінки історії рідного краю.   

 

 

 

 

Український хліб на експорт: 1932—1933 Редактор Микола Іщенко ПП Сергійчук М.І. 2006р. - 432ст.

 

 

 

На основі невідомих документів з колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу в 1932—1933 роках через експорт нашого хліба Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України. Редколегія: Геннадій Боряк, Роман Круцик, Юліан Куляс, Володимир Лозицький, Наталя Маковська, Володимир Сергійчук, Богдан Федорак, Ігор Юхновський.     

 

 

 

Кульчицький С. Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид: труднощі усвідомлення. Серія "Невідома Україна".

"На підставі багатьох документів і свідчень автор встановлює, що Голодомор 1932-1933 рр. в українському селі являв собою результат замаскованої під хлібозаготівлі каральної акції з вилучення у селян всього наявного у них продовольства. В книзі доведено, що Сталін застосував цю терористичну акцію в багатьох регіонах СРСР в ситуації гострої кризи і голоду, які були наслідком здійснюваної Кремлем прискореної "революції згори".

Книга допомагає усвідомити, що терор голодом у поєднанні з репресіями проти безпартійної української інтелігенції та членів КП(б)У мали на меті попередити соціальний і політичний вибух в найбільшій національній республіці.

Це дослідження призначене для української громадськості, яка зацікавлена у міжнародному визнанні Закону України "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні", прийнятого Верховною Радою 28 листопада 2006р."

Науково-популярне видання.

Голодомор 1932-1933 років в Україні. Хроніка. Василь Марочко, Ольга Мовчан. Праця.

Хроніко-документальне видання відтворює факти, події, явища в селах Української СРР 1932-1933 pp. – Голодомору, спричиненого суцільною колективізацією, надмірними хлібозаготівлями, репресіями. Використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України та Росії, листування і таємні шифрограми Сталіна, листи селян до партійно-радянської номенклатури, доповідні записки іноземних дипломатів.

Для істориків, педагогів, краєзнавців, студентів – усіх, кому не байдуже трагічне минуле українського народу.

 

 

 

 

Голодомор 1932–1933 років в Україні: документи і матеріали / Упоряд. Р. Я. Пиріг; НАН України. Ін-т історії України. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2007. – 1128 с.

У книзі вміщено великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо-гуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Подано документи Політбюро ЦК ВКП(б) і Політбюро ЦК КП(б)У, РНК СРСР і РНК УСРР, місцевих партійних та радянських органів, установ ДПУ, суду, прокуратури, міліції; листування Й. Сталіна, Л. Кагановича, В. Молотова, С. Косіора, В. Чубаря та інших; численні звернення селян - листи, заяви, скарги, прохання. Публікуються унікальні щоденникові записи очевидців голоду. Вміщено також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв, організацій української еміграції, міжнародної громадськості. Розрахована на науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.   

Підготували Завідуюча віділом обслуговування Лісовська О.М.

Переглядів: 384 | Додав: tarrok | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]