Понеділок, 2018-04-23, 5:58 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Увага акція!

Акція "Книги у пошуках читача"

Нові надходженняї

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзі сайту
Адреси, телефони підприємств, організацій, квартирних телефонів Тернополя і Тернопільської області

тернопільська районна централізована бібліотечна система

Заходи присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка

                   В дні перемог і в дні поразок,
                   

                   В щасливі дні і в дні сумні


                   Іду з дитинства до Тараса,


                   Несу думки свої земні.

                                       

                                                                               (Ю.Рибчинський)

І знову – березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

Т.Г.Шевченко – це слава і гордість українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Він росте і й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка.

2014 рік, з метою гідного відзначення 200-річного ювілею видатного сина українського народу, оголошений Роком Тараса Шевченка.

Для якнайширшого розкриття змісту і творчості Т.Г.Шевченка у період відзначення 200-річчя від дня його народження, пропонуємо в бібліотеках  району, як традиційні форми бібліотечної роботи – книжково-ілюстративні виставки, літературні ранки, вікторини, конкурси, літературно-музичні вечори, дискусії, так і ті, що прийшли в бібліотечну практику недавно –  відеопрезентації, Інтернет-вікторини, Інтернет-конференції, віртуальні подорожі. Під час підготовки до Шевченківських  днів звертаємо  увагу на укомплектування бібліотечних фондів творами Т.Г.Шевченка, слідкуємо за виходом нової літератури.

В рамках Року Тараса Шевченка радимо долучитись до участі літературній акції «Прочитай книгу про Шевченка».

Ефективною формою роботи є Шевченківські читання «Мій улюблений вірш Кобзаря», організовані  центральною районною бібліотекою.

Т.Г.Шевченко писав: «Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини». Ці слова найточніше виражають зміст його життя і творчості.

З метою  широкої наочної популяризації творів Т.Г. Шевченка та матеріалів про нього в центральній бібліотеці організована  книжкова виставка «З Шевченком у серці», також організовані книжкові виставки у кожній  бібліотеці-філії, перегляди літератури.

 Шевченкіана центральної бібліотеки представлена на виставці

 

 

Для кращого ознайомлення дітей молодшого шкільного віку з творчістю поета, з його життєвим шляхом  оформлено ювілейну книжково-ілюстративну виставку «Маленьким про Великого Тараса»,  «День народження Шевченка йде по всьому світу». Створені  виставки дитячих малюнків «Я малюю твори Т.Г. Шевченка».

Ім`я Великого Кобзаря дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. Ми пишаємось тим, що сьогодні по всій Україні, у столиці нашої Батьківщини – Києві і в багатьох інших містах світу стоять пам’ятники Тарасу Шевченку. За допомогою Інтернету діти різних вікових груп можуть:  

здійснити віртуальну екскурсію «Пам`ятники Великому Кобзареві у світі».

познайомитись з новими книгами:

Володимира Осипчука-Скороводи «Воля Перуна»,

Р.Молчанової «Шевченко і світ»,

Дмитра Степовика «Наслідуючи Христа: Віруючий у Бога Тарас Шевченко», 

Петра Кралюка «Своя мужність. Тарас Шевченко, як мислитель».

Т.Г. Шевченко – славний син українського народу, його слово і сьогодні живе між нами. Шевченко – це наша душа, наша мудрість, це наша сила.